Dr hab inż. Michał Piasecki, prof. ITB uhonorowany TRENDEREM 2022

Podczas V edycji Kongresu Trendy Energetyczne i I edycji Kongresu Trendy Budowlane przyznano tytuły TRENDERÓW, czyli nagród wręczanych osobom, które posiadają wpływ na zmiany w energetyce i budownictwie oraz dostrzegają potrzeby globalnych zmian w kontekście zrównoważonego rozwoju. Instytut Techniki Budowlanej objął patronatem konferencję Trendy Budowlane 2022, która odbywała się w formie hybrydowej w dniach 15-16 listopada 2022 r. Organizatorem spotkania była GLOBENERGIA.

 

W tym roku tytuł TRENDERA został przyznany dr hab inż. Michałowi Piaseckiemu, prof. ITB, który od wielu lat promuję ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Specjalizuje się między innymi w zagadnieniach dotyczących budynków i wyrobów związanych z ich oceną środowiskową, oceną komfortu, jakością środowiska wewnętrznego, jakością powietrza wewnętrznego, śladem węglowym i oceną ekonomiczną. Jest pomysłodawcą i twórcą wdrożeń w zakresie krajowego systemu i deklaracji środowiskowych EPD dla wyrobów budowlanych. Zasłużony w tworzeniu wielokryterialnego systemu oceny środowiskowej budynków.

 

TRENDERA otrzymała także dr Joanna Maćkowiak-Pandera – ekspertka ds. energetyki i klimatu, działaczka społeczna i urzędniczka państwowa, w 2011 podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska. Nagrodę przyznano też Jarosławowi Kotyzie – kierownikowi LAB Miękinia w AGH, innowatorowi, wizjonerowi z pasją do nauki, studentów i nowych technologii.

 

Gratulujemy laureatom!

 

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę: Globenergia

 
Źródło zdjęcia: Globenergia